
Systemy kontrolno-pomiarowe
W celu zapewnienia bezpieczeństwa budowli hydrotechnicznych dobieramy aparaturę kontrolno-pomiarową oraz teletechniczną tworząc niezawodne systemy.
Dla wygody użytkownika, strona przechowuje pliki cookies. Pozostając na stronie, akceptujesz politykę prywatności i cookies.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa budowli hydrotechnicznych dobieramy aparaturę kontrolno-pomiarową oraz teletechniczną tworząc niezawodne systemy.
W lokalizacjach o bardzo niskich spadach, znajdujących się na terenach cennych przyrodniczo śruba Archimedesa jest optymalnym rozwiązaniem. Cechuje się wysoką sprawnością, nawet przy niewielkich przepływach, a jej oddziaływanie na środowisko naturalne jest minimalne.
Przepławka dla ryb również może produkować energię elektryczną. Wykorzystanie zespołu śrub Archimedesa, z których jedna transportuje ryby w górę biegu rzeki, a druga w dół, produkując przy tym energię elektryczną to innowacyjny projekt, który podnosi rentowność inwestycji, zmniejsza obszar wymaganej zabudowy. Dzięki wykorzystywaniu przepływu biologicznego produkujemy dodatkową energię elektryczną z odnawialnego źródła energii nie oddziałując negatywnie na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie konieczność drożności rzeki.
MEW Zagrody, zwana też MEW Słowik, ze względu na lokalizację, została wybudowana po pierwsze w otulinie Chęcińsko-Kielceckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, a po drugie w bezpośrednim sąsiedztwie zabytku techniki - zespołu młyna wodnego w Markowiźnie. Zabudowa MEW została dostosowana do istniejącej, zabytkowej zabudowy tak, by tworzyć estetyczną całość.
Nie zawsze trzeba budować MEW od zera, żeby stworzyć nowoczesny i wydajny obiekt. W niektórych przypadkach wystarczy remont i MEW Brudnice jest tego doskonałym przykładem. Poza podniesioną sprawnością elektrowni wodnej obiekt zyskał unikalny w skali kraju styl architektoniczny.