Najnowsze wydanie kwartalnika „Energetyka Wodna” 2/2017

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszym wydaniem kwartalnika  „Energetyka Wodna” 2/2017 – jedynego na polskim rynku wydawnictwa poświęconego tematyce budowania, modernizowania oraz eksploatowania elektrowni wodnych, a także aktualności i niezbędnych informacji z  branży odnawialnych źródeł energii w Polsce oraz na świecie.

W najnowszym numerze znajdziecie Państwo informacje m.in. na temat:

Ministerstwo Energii przedstawiło założenia kolejnych zmian w ustawie o OZE

8 czerwca br. Ministerstwo Energii przedstawiło założenia najbliższej nowelizacji ustawy o OZE. ME już teraz zapowiada, że chce przygotować oddzielne przepisy, w których znajdą się regulacje dla mniejszych instalacji realizowanych w ramach obszaru energetyki rozproszonej.

Bezpośrednie napędy hydrauliczne – niezawodne rozwiązania dla inżynierii lądowej i wodnej

Inżynieria lądowa i wodna stawia dość specyficzne wymagania. Chociaż zasady projektowania i używane wyposażenie są podobne jak w przypadku projektowania zakładów przemysłowych, mamy tu zwykle do czynienia ze znacznie większą skalą i znacznie dłuższym oczekiwanym okresem eksploatacji. Bezpośrednie napędy hydrauliczne stanowią alternatywę dla obrotowych mechanizmów napędowych, a ich prostota i niezawodność sprawiają, że nadają się znakomicie do skomplikowanych obiektów, które mają być eksploatowane przez długi czas.

Co przedsiębiorca musi zrobić, by legalnie wyciąć drzewo z nieruchomości?

W ciągu ostatnich miesięcy kwestia prawa do usunięcia drzew bez zezwolenia oraz wysokości opłat za wycinkę była szeroko komentowana w mediach. Chaos, jaki wywołała nagła i niekonsultowana nowelizacja ustawy o ochronie przyrody regulującej te kwestie  oraz nieudolne próby poprawienia przepisów sprawiły, że wielu przedsiębiorcom trudno powiedzieć, jakie właściwie przepisy znajdują obecnie  zastosowanie, gdy pragną wyciąć drzewo ze swojej nieruchomości.

Kupili stary młyn i robią z niego perełkę

Zasad jest kilka. Służą temu, aby w ponad 100-letni budynek tchnąć nowe życie. Anna i Paweł kupili stary młyn. Chcą tam zamieszkać, a przy okazji robią wszystko, żeby nie zatracić jego uroku.

Rok Rzeki Wisły 2017

W artkule przedstawiono ogólną charakterystykę rzeki Wisły oraz jej dorzecza, jak również budowle hydrotechniczne i hydroenergetyczne, które zostały wybudowane w minionych latach. Omówiono również przyszłość Wisły i jej dorzecza.

Nowy monitoring hydromorfologiczny elementów oceny jakości rzek w Polsce- część I

Od tego roku Główny Inspektorat Ochrony Środowiska przyjął nową metodykę monitoringu hydromorfologicznego elementów oceny jakości wód. Pozwala ona na ocenę przekształceń hydromorfologicznych rzek w piciu klasach, jako jedną ze składowych oceny stanu ekologicznego. Polska przyjęła ją w związku z wdrażaniem Ramowej Dyrektywy Wodnej. Nową metodykę, o uproszczonej nazwie Hydromorfologiczny indeks rzeczny, opracował zespół naukowców pod kierownictwem Krzysztofa Szoszkiewicza. 

<< Poprzedni Luty 2019 Następny >>
PoWtŚrCzPtSoNd
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28