Przydomowe elektrownie wiatrowe

Źródło: www.wiatrowe-elektrownie.plPrzydomowe elektrownie wiatrowe to wciąż nowość, mimo to, iż może je wybudować praktycznie każdy i cieszyć się bezpłatną energią z wiatru w skali mikro, na potrzeby domu jednorodzinnego. Przydomowe elektrownie wiatrowe najlepiej sprawdzają się jako dodatkowe źródło energii, które może w pewnym stopniu uniezależnić od sieci lokalnego dystrybutora energii elektrycznej. Niezawodnie sprawdzają się jako zasilanie domów „niskoenergetycznych" – czyli takich, które są bardzo dobrze ocieplone, dzięki czemu potrzebują małej ilości prądu.

Przydomowe elektrownie wiatrowe są nie tylko tanie w montażu, ale i eksploatacji np. produkcja 1KW elektrycznej energii wiatrowej w przeliczeniu kosztuje 1gr., czyli średnia przydomowa elektrownia zwraca się w 100% maksymalnie po 3 latach użytkowania.

Przydomowe elektrownie wiatrowe cieszą się coraz to większą popularnością, a zainteresowanie nimi z całą pewnością jeszcze wzrośnie ponieważ do prawa polskiego wprowadzana jest obecnie Dyrektywa Unii Europejskiej nr 2002/91/WE, zgodnie z którą w budynkach nowych oraz starych - gruntownie remontowanych - projektant będzie musiał uwzględnić w dokumentacji budynku zastosowanie energii pochodzącej z OZE.

Nasz poradnik odpowie na wszystkie pytania, które pojawiają się podczas procesu inwestycyjnego budowy przydomowej elektrowni wiatrowej. Wnikliwie rozpatrzymy opłacalność takiej inwestycji, uwarunkowania techniczne i prawne, jak również komu opłaca się posiadanie przydomowej elektrowni wiatrowej i gdzie można je wznosić.

Proces inwestycyjny budowy i eksploatacji przydomowej elektrowni wiatrowej.

1. Koncepcja

2. Administracja i prawo

3. Finanse

  • Analiza kosztów inwestycji budowy przydomowej elektrowni wiatrowej.
  • Możliwości finansowania budowy przydomowej elektrowni wiatrowej.
4. Realizacja

  • Montaż przydomowej elektrowni wiatrowej.
  • Zasada działania przydomowych elektrowni wiatrowych.
5. Eksploatacja

<< Poprzedni Marzec 2019 Następny >>
PoWtŚrCzPtSoNd
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31