Wiatraki - pewny biznes w niepewnych czasach

Energetyka Wiatrowa receptą na kryzys – to główny temat panelu biznesowego największej w Polsce i w Europie środkowo-wschodniej konferencji branżowej sektora OZE. Wg organizatora VII Konferencji i Targów PSEW 2012, Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, 22 i 23 maja w Ożarowie Mazowieckim spotkają się najważniejsi gracze na rynku. Branża wiatrakowa stała się w ostatnich miesiącach jednym z najbardziej atrakcyjnych obszarów do inwestowania. Wstępnie swój udział w konferencji zapowiedział premier Waldemar Pawlak. 
 
W Polsce mamy w tej chwili (wg danych Urzędu Regulacji Energetyki) ponad 1 600 MW zainstalowanej mocy w energetyce wiatrowej, to poza współspalaniem najszybciej rozwijający się sektor OZE. O ile jednak wg założeń nowej ustawy wsparcie dla współspalania biomasy ma maleć, tak dla wiatraków przyszłość szykuje się bardzo dobra. Tym bardziej, że na rynku są coraz sprawniejsze urządzenia, a koszt produkcji prądu z wiatru stale maleje. Biorąc pod uwagę niepewność i wahania na rynku paliw kopalnych zainteresowanie sektorem OZE stało się dla wielu inwestorów naturalnym kierunkiem rozwoju.

- Co roku gościmy na naszej konferencji najważniejszych przedstawicieli rynku energetyki wiatrowej, którzy kreują dalszy rozwój sektora w Polsce – mówi Ewa Kurdyła, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej – to swego rodzaju niepisana zasada naszego wydarzenia. Oprócz merytorycznej części spotkania, uczestnicy przede wszystkim nawiązują kontakty biznesowe. W ubiegłym roku w konferencji wzięło udział blisko 700 uczestników.

Od poniedziałku znany jest już szczegółowy program konferencji. W czasie dwóch dni organizatorzy zaplanowali między innymi panel: „Biznes i Polityka”, który w tym roku koncentruje się wokoło nowych obszarów rynku. Dziś na energetyce wiatrowej zarabiają nie tylko deweloperzy, budujący farmy wiatrowe i producenci zielonej energii, ale też firmy usługowe, prawnicze, monitorujące środowisko.
Konferencji towarzyszą też wielkopowierzchniowe targi, wśród wystawców są takie firmy jak ABB, DONG Energy, Vestas, Gamesa, Siemens.

Aktualny program konferencji dostępny jest na stronie www.psew2012.pl

PSEW
 
Źródło: www.cire.pl
<< Poprzedni Marzec 2018 Następny >>
PoWtŚrCzPtSoNd
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31