Najnowsze wydanie kwartalnika „Energetyka Wodna” 4/2016

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszym wydaniem kwartalnika  „Energetyka Wodna” 4/2016 – jedynego na polskim rynku wydawnictwa poświęconego tematyce budowania, modernizowania oraz eksploatowania elektrowni wodnych, a także aktualności i niezbędnych informacji z  branży odnawialnych źródeł energii w Polsce oraz na świecie.

 

W najnowszym numerze znajdziecie Państwo informacje m.in. na temat:

 

Z NOTATNIKA PODRÓŻNIKA – HYDRO 2016

Każdego roku w innej części Europy organizowana jest wystawa oraz konferencja hydrotechniczna i hydroenergetyczna, której inicjatorem jest wydawca czasopisma Hydropower & Dams. Od lat spotykają się wszyscy, którzy związani są z branżą hydro. Na tej kilkudniowej imprezie po prostu nie wypada nie być. I choć w większości spotykają się ci sami wystawcy, prelegenci, przedstawiciele nauki, biznesu i organizacji rządowych, to właśnie tu widać, co nowego pojawia się w branży. A dzieje się wiele.

CO DALEJ Z ZIELONYMI CERTYFIKATAMI?

System wsparcia energetyki odnawialnej w Polsce niemal zupełnie się załamał. Rząd nie zamierza go jednak naprawiać. Przekonuje, że tak będzie lepiej dla odbiorców energii. Czy rzeczywiście? WysokieNapiecie.pl analizuje przyczyny i skutki nadpodaży tzw. zielonych certyfikatów oraz perspektywy dla tego „rynku” do 2020 roku.

KLASTRY ENERGII – NOWA SZANSA DLA RYNKU OZE?

Czy klastry energii są czymś nowym na rynku? Skąd wziął się pomysł na ich powstanie? Czy to szansa dla polskiego rynku OZE, a może kolejny eksperyment, który nie przyniesie oczekiwanej zmiany i ożywienia na rynku? Być może klastry staną się szansą dla jednych, a wyzwaniem dla innych? Gdzie szukać rzetelnej informacji i wiedzy na ten temat, kto podejmuje działania na rzecz tworzenia klastrów energii?

MODERNIZACJE EW BRĄSWAŁD I EW GAŁĄŹNIA MAŁA

Odnawialne źródła energii, w tym największa w kraju przepływowa Elektrownia Wodna we Włocławku, 44 małe elektrownie wodne, 4 farmy wiatrowe oraz 2 elektrownie fotowoltaiczne w Polsce pół- nocnej stanowią 41 proc. całkowitej mocy elektrycznej zainstalowanej w posiadanych przez spółkę elektrowniach. W 2016 roku Energa Wytwarzanie SA podjęła szereg prac, mających na celu modernizację urządzeń hydrotechnicznych oraz renowację budynków i towarzyszącej infrastruktury na dwóch obiektach elektrowni wodnych: EW Gałąźnia Mała oraz EW Brąswałd.

WIELOWIEKOWE WYKORZYSTANIE ENERGII WODY – OD MŁYNÓW WODNYCH DO MEW SOCZEWKA

Artykuł przedstawia historię powstania jednej z najstarszych w Polsce elektrowni wodnych, funkcjonującej obecnie jako prywatna mała elektrownia wodna. Ukazana została kontynuacja w wykorzystaniu energii płynącej wody od czasów średniowiecza do współczesności1. W tym samym miejscu przez setki lat funkcjonowały różne rodzaje zakładów, o których informacje dzisiaj możemy znaleźć najczęściej tylko w archiwach. Ważnym elementem artykułu jest również historia powstania zbiornika Soczewka – jednego z najdłużej istniejących sztucznych zbiorników wodnych w Polsce.

 

 

 

 

<< Poprzedni Styczeń 2019 Następny >>
PoWtŚrCzPtSoNd
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31